ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۶ سه شنبه ۸ فروردين
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی اداره انجمن اولیا و مربیان معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/07/29 کد خبر: 21456 اقدام شهرداري مشهد در اختصاص اتوبوسهاي مدرسه، خدمت به نسل آينده است
مشاور وزير آموزش و پرورش در امر خانواده:
اقدام شهرداري مشهد در اختصاص اتوبوسهاي مدرسه، خدمت به نسل آينده است
دكتر علي اصغر احمدي در مراسم رونمايي از 32 دستگاه اتوبوس بازسازي شده براي حمل و نقل دانش‌آموزان كه ظهر پنج شنبه در فرهنگسراي ترافيك برگزار شد، افزود: از اينكه نگاه انساني جامعه ما به مسائل تربيتي خود را در قالب‌هاي مختلف از جمله راه‌اندازي اتوبوس مدرسه توسط شهرداري مشهد نشان مي‌دهد، بسيار خرسنديم. در اين مراسم علاوه بر دكتر « علي اصغر احمدي» ، مشاور وزير آموزش و پرورش در امر خانواده، دكتر «مجيد پيراسته» مشاور و رئيس حوزه شهردار مشهد،«حسين شادكام » معاون هماهنگي و امور اجرايي آموزش و پرورش خراسان رضوي دكتر «زينت ارمغان» ، رئيس اداره انجمن اوليا و مربيان خراسان رضوي، « عليرضا شكيبا » ، رئيس اداره آموزش و پرورش ناحيه 6 مشهد مقدس، دكتر « اربابي » از اعضاي پارلمان اولياي استان خراسان رضوي « حسين اكرمي» نماينده اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در كارگروه ماده 18 حمل و نقل دانش آموزي و تعدادي از مسئولان انجمن اوليا و مربيان نواحي مشهد مقدس نيز حضور داشتند.

دكتر علي اصغر احمدي در مراسم رونمايي از 32 دستگاه اتوبوس بازسازي شده براي حمل و نقل دانش‌آموزان كه ظهر پنج شنبه در فرهنگسراي ترافيك برگزار شد، افزود: از اينكه نگاه انساني جامعه ما به مسائل تربيتي خود را در قالب‌هاي مختلف از جمله راه‌اندازي اتوبوس مدرسه توسط شهرداري مشهد نشان مي‌دهد، بسيار خرسنديم.


وي افزود: شهرداري مشهد هيچ وظيفه مستقيمي در خصوص ارائه خدمات به دانش‌آموزان ندارد، اما به صحت و سلامت دانش‌آموزان توجه دارد كه اين خدمت به نسل آينده و مردم است.


مشاور وزير آموزش و پرورش تصريح كرد: امروز شاهد رونمايي از 32 دستگاه اتوبوس مدرسه هستيم اما نياز است سال‌ آينده اين تعداد افزايش پيدا كند.


احمدي گفت: شهرداري امروزه در انديشه اين است كه چگونه يك فرد را به يك شهروند قانون‌مدارتبديل كند تا مددكار شهرداري‌ها باشد.

 
 
 در اين مراسم مديرعامل سازمان اتوبوسراني مشهد نيز گفت: در حال حاضر جابه جايي و حمل و نقل دانش‌آموزان به وسيله خودروهاي جمعي در دنيا مرسوم است چرا كه استفاده از حمل و نقل عمومي به مراتب از مزاياي بالاتري نسبت به خودروهاي سواري دارد.


علي اصغر نيشابوري بيان كرد: افزايش ايمني دانش‌آموزان، امكان ارائه مطالب آموزشي در جمع دانش‌آموزان، كاهش هزينه‌هاي خانوار، كاهش ترافيك و كاهش آلودگي هوا از جمله مزاياي استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي مانند اتوبوس براي سرويس دانش‌آموزان است.


وي تصريح كرد: متاسفانه به دليل اينكه ما متوليان حمل و نقل نتوانستيم به اين نياز پاسخ دهند شاهد هستيم طي 5 سال گذشته تعداد دانش‌آموزاني كه از حمل و نقل عمومي استفاده مي‌كنند، كاهش پيدا كرده است.


مديرعامل سازمان اتوبوسراني مشهد ادامه داد: با توجه به نياز دانش‌آموزان به استفاده از حمل و نقل عمومي، سازمان اتوبوسراني مشهد ابتدا با مناسب‌سازي دو دستگاه اتوبوس طرح اتوبوس مدرسه را راه‌اندازي كرد.


نيشابوري گفت: با استقبال مدارس و خانواده دانش‌آموزان سازمان اتوبوسراني مشهد نسبت به بازسازي و مناسب‌سازي 32 دستگاه اتوبوس براي استفاده در سرويس دانش‌آموزان اقدام كرد.


وي تصريح كرد: هر كدام از اين اتوبوس‌ها 30 ميليون تومان قيمت دارد كه براي بازسازي و مناسب‌سازي آن نيز 14 ميليون تومان هزينه شده كه در اختيار شركت‌هاي سرويس دانش‌آموزشي خصوصي قرار گرفته است.


مديرعامل سازمان اتوبوسراني مشهد گفت: ضمن اينكه شكل ظاهري اتوبوس‌ها بازسازي شده، ارتفاع صندلي‌ها كاهش پيدا كرده و براي آن كمربند ايمني نصب و در كنار آن سيستم ترمز و وضعيت فني بازبيني و اصلاح شده است.


نيشابوري اضافه كرد: همچنين اين اتوبوس‌ها قابليت نصب لوازم جانبي مانند مانيتور، آب سردكن و... را دارد تا بتوان از آن در اردوهاي دانش‌آموزي استفاده كرد.


وي گفت: در كنار اين طرح، شهرداري مشهد از ابتداي مهرماه سال جاري 60 مدرسه كه جمع زيادي از دانش‌آموزان آن از اتوبوس استفاده مي‌كنند شناسايي و در ساعات تعطيلي مدارس اتوبوس‌هاي خاص دانش‌آموزي اعزام مي‌شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal